Blog

INSYS icom tarafından duyurulan yeni MRO yönlendirici serisi: M2M ve IoT uygulamaları için kompakt, zengin özelliklere sahip yönlendiriciler

INSYS icom tarafından duyurulan yeni MRO Router serisi: M2M ve IoT uygulamaları için kompakt, zengin özelliklere sahip routerlar

Nisan 2017’de, tamamen yeni olan MRO serisi kompakt, yüksek performanslı profesyonel routerlar, M2M ve IoT çözüm uzmanı INSYS icom tarafından piyasaya sunulacak. MRO serisi endüstriyel routerlar, kurulu MRX modüler endüstriyel 4G router platformunu ve destek kenarını ve ayrıca bulut bilgi işlem teknolojisini temel alır. Bu yeni ürünler, INSYS icom’un kendi akıllı IoT platformu ve diğer uygulamaları için mevcut cihaz serilerini tamamlayacak ve genişletecektir.

MRO’nun çeşitli üstün özellikleri arasında yer alan, dahili icom SmartBox, kenar hesaplama için bir LXC tabanlı Linux ortamıdır: icom SmartBox, verilerin yerel olarak depolanmasına ve işlenmesine izin verir ve programların ve komut dosyalarının bağımsız olarak çalıştırılmasını sağlar. Router işletim sistemi ve yapılandırması, bağımsız olarak ve birbirinden tamamen farklı uygulamalar yürüten Linux konteynerleri (LXC) tarafından yapılır. Her bir konteyner kendi IP ve MAC adresine sahip olduğundan doğrudan 4G router cihazlarının arkasındaki sanal bir cihaz olarak adreslenebilir. Ayrıca maliyetleri azaltmak için ek çevre birimleri de sanallaştırılabilir. Bu çözüm aynı zamanda, şifrelemelerin uygulanmasına ve konteynerler arasında doğrudan iletişimin yapılmasını sağlar, ör. API’lar aracılığıyla.

INSYS icom uzmanları, modüler MRX serisi için kullanılan aynı yüksek performanslı donanıma dayalı MRO endüstriyel 4G modem serisini geliştirdiler. Kullanıcılar aynı araçları, yani hızlı ve kolay yapılandırma değişikliklerini, yapılandırmaları test etmeyi ve gerekirse önceki yapılandırmalara geri dönmeyi kolaylaştıran bir profil router’ı olarak da kullanacaktır. Buna ek olarak, birkaç muhafaza edilmiş konfigürasyon arasında otomatik anahtarlama, anahtar değiştirme fonksiyonuyla manuel olarak yapılabilir veya özelleştirilebilir önceden ayarlanmış olaylar tarafından tetiklenebilir. Yeni kullanıcı rolleri, endüstriyel router’a esnek erişim seviyeleri de sağlar.

MRO 4G modem ve Aksesuarları serisi, diğer BT güvenlik özelliklerini de geniş bir yelpazede sunar. Bunlara örnek olarak şunlar dahildir: Olay tabanlı mesajlar, diğer tüm INSYS endüstriyel 4G modemlerinin kullanıcıları aşina olacaktır. Duruma dayanan bir güvenlik duvarı, MAC filtreleme ve VPN maksimum güvenlik sağlar. Örneğin, birden fazla paralel VPN tüneli kurulabilir ve uzaktan bakım erişim bağlantıları VPN tünelinde bir güvenlik duvarıyla birbirinden ayrılabilir. Yerel ağların güvenli bir alt bölümünü oluşturmak için beş LAN bağlantı noktası beş adete kadar IP ağına (WAN veya LAN) ayrılabilir. Elbette, MRO serisi aynı zamanda INSYS VPN hizmetinin hızlı başlangıcını da desteklemektedir.

INSYS icom, Salon 7’de stand 201’de SPS IPC Sürücüler 2016 fuarında MRO-L200 LTE mobil kablosuz yönlendiricinin ön tanıtımını yapmıştır. Bu yönlendirici ayrıca ABD sürümünde (MRO-L210) mevcut olacaktır. 5 bağlantı noktalı bir anahtarın yanı sıra, her iki sürüm de RS232 portu, I/O arabirimleri ve isteğe bağlı veri hızı arttırma (MIMO) sağlayan iki LTE anten bağlantısı ile donatılmıştır.

Leave a comment